Juridiskās fakultātes Studentu pašpārvalde (JFSP) turpina 2008. gadā aizsākto tradīciju un arī šā gada nogalē dāvina LU Daudznozaru bibliotēkai jaunāko un pieprasītāko literatūru visās tiesību nozarēs.

Studentu pašpārvaldes priekšsēdētājs Juris Janums informē, ka ik gadu līdz pat 10% pašpārvaldes budžeta līdzekļu tiek atvēlēti grāmatu iegādei. Viņš atzīst, ka Daudznozaru bibliotēkas grāmatu u.c. informācijas avotu krājums ir ļoti plašs, bet fakultātē ir vairāk kā 2000 studentu un daļa no tiem šogad uzsāk studijas arī neklātienē, tādēļ pamatliteratūras pieejamība ilgtermiņa izsniegšanai lielai daļai fakultātes studentu ir ierobežota.

„Rudens semestri sākam, iztaujājot bibliotēkas darbiniekus, kurām A daļas kursos nepieciešamajām grāmatām veidojas vislielākās gaidītāju rindas. Jautājam arī, kurus jaunākos izdevumus bibliotēka nevar atļauties vai neplāno iegādāties. Izvērtējam, cik un kādas grāmatas varam nopirkt un iespēju robežās mēģinām situāciju uzlabot, ” stāsta pašpārvaldes Akadēmiskās komisijas vadītājs Domenico Grazioso.

Šogad Daudznozaru bibliotēka saņems grāmatas vairāk nekā 700 latu vērtībā. Tās jau ir iegādātas; nupat nogādātas LU Bibliotēkas Kataloģizācijas nodaļā, kur tās darbinieki grāmatu datus ievadīs Kopkatalogā, līdzīgi kā JFSP biedri un aktīvisti to dara, veidojot fakultātes Metodiskā kabineta krājuma katalogu. Izsniegšanai grāmatas būs pieejamas apmēram nedēļas laikā.

Taujāti, kā radusies ideja dāvinājumam, puiši atbild, ka, studējot sociālās zinātnes, nav nepieciešamas laboratorijas, dārgi reaģenti vai īpašas iekārtas. „Studiju procesā mums pietiek ar auditoriju, kurā ir tik vien kā galdi, krēsli, tāfele un pasniedzējs. Pētniecības darbam mums nepieciešami tiesu nolēmumi un cita literatūra, tādēļ vislabākais un tiešākais veids kā atbalstīt studējošos un viņu pirmos centienus zinātnē ir tieši visa veida literatūras iegāde.” skaidro Juris. Domenico piemetina, ka šā gada dāvinājumu vēl papildinās: „Šobrīd gatavojam nolikumu konkursam, kura ietvaros gādāsim studentiem arī ārzemju un retu literatūru, kas nepieciešama tieši studiju, bakalaura vai maģistra darbu izstrādē.”

Share